o firmie

Tradycje przewodnicke mojej rodziny sięgaja juz blisko 150 lat.


Wojciech Gąsienica Roj, jako przewodnik już w roku 1873 wyprowadził na Gerlach ks. Józefa Stolarczyka.

Jan Gąsienica Roj (senior) jest przewodnikiem od blisko 40 lat, całe życie spędził w górach pracując jako zawodowy ratownik i przewodnik. Brał udział w ponad 400 akcjach ratunkowych, a na Gerlachu do dnia dzisiejszego był 251 razy i ta liczba ciągle rosnie !

Nazywam sie Jan Gasienica Roj (junior). Od najmłodszych lat jeżdżę na nartach a od 1997 roku jestem instruktorem narciarskim PZN. Od wielu lat biorę udział w zawodach w ski alpinizmie, dzięki czemu w 2000 roku brałem udział w najtrudniejszych zawodach w tej dyscplinie - 4 dniowym maratonie Pierra Menta. Drugą moja pasją jest wspinanie. Od 16 lat doskonalę swoje umiejętności, pokonałem wiele znanych ścian tatrzańskich drogami o róznym stopniu trudności, wspinałem się również w Alpach oraz Dolomitach. Dzięki mojemu Ojcu bardzo szybko poznałem drogi na niedostępne szczyty tatrzańskie, natomiast w wieku 17 lat pierwszy raz stanąłem na wierzchołku Mont Blanc.

W 1994 roku zostałem ratownikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzy lata później rozpocząłem pracę jako zawodowy ratownik. Brałem udział w ponad 300 akcjach ratunkowych.

W roku 2004 zostałem przewodnikiem tatrzańskim.

W roku 2006 po ukończeniu kursów na miedzynarodowego przewodnika UIAGM zostałem przyjęty do Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich i otrzymałem status przewodnka aspiranta UIAGM.


W roku 2008 zostałem licencjonowanym przewodnikiem UIAGM

 

 

Obecnie zawodowo pracuję w Pogotowiu Tatrzańskim oraz wspólnie z żoną Ireną Gasienica Roj prowadzę schronisko w dolinie Chochołowskiej i profesjonalnie zajmuję się przewodnictwem.

Chętnie pomogę Państwu zrealizować swoje plany i marzenia górskie, ułatwię Państwu zdobyć takie szczty jak; Mnich , Gerlach , Łomnica , Ganek , Kieżmarski , Wysoka czy Mieguszowiecki w Tatrach oraz Mont Blanc , Matterhorn , GrossGlockner w Alpach.

W zimie zapraszam na wycieczki ski tourowe oraz szkolenia lawinowe i przedalpejskie ( nauka chodzenia w rakach i posługiwania się czekanem ) , polecam też wycieczki na rakietach snieżnych i naukę jazdy na nartach na każdym poziomie zaawansowania. 

Moje wieloletnie doświadczenie przewodnika oraz ratownika TOPR gwarantuje Państwu miłe chwile i niezatarte wspomnienia !

 

Nasze usługi opieraja się na najwyszszych światowych standartach obydwoje z ojcem jesteśmy przewodnikami UIAGM/IVBV i współpracujemy tylko z przewodnikami o najwyższych kwalifikacjach  . W trosce o bezpieczeństwo u nas na przewodnika przypada przewaznie 2 maks 4 osoby w zależności od trudności wybranej drogi podczas gdy pseudo-przewodnicy prowadza dwukrotnie i trzykrotnie wiecej ludzi a co za tym idzie nie SA w stanie kontrolowac co dzieje się w tak licznym zespole . Wiecej informacji na stronie

http://www.wyprawypartnerskie.pl/                                                                                                       oraz lista przewodnikow z aktualnymi licencjami http://www.pspw.pl/index.htm?plik=lista/

 Zapraszamy serdecznie Jan Gąsienica Roj I

                                        Jan Gąsienica Roj II